Inwentaryzacja budowlana domu jednorodzinnego


Białe Błoto, powiat oleśnicki. Inwentaryzacja budowlana istniejącego domu jednorodzinnego z początku XX w. przebudowanego w latach 80.

Inwentaryzację przeprowadzono w marcu i kwietniu 2012 r. Do przeprowadzenia inwentaryzacji użyto dalmierza laserowego bosch plr-50, taśmy mierniczej 5m i łaty geodezyjnej 5 m do pomiaru wysokości elementów elewacji. Wykorzystano także dane i rysunki z projektu archiwalnego dobudówki z 1988 r. w celu weryfikacji ze stanem istniejącym. Suma P netto: 235,32 m2, P zabudowy: 117,22 m2.

Budynek to dom jednorodzinny pochodzący prawdopodobnie z początku XX w. w konstrukcji murowanej. Posiada 4 kondygnacje: piwnice, parter, piętro i strych. Podpiwniczony częściowo. W pod koniec lat 80 XX w. wykonano dobudowę części mieszkalnej o wys. 2 kondygnacji, przebudowując równocześnie częściowo ściany na piętrze istniejącego budynku. Podczas inwentaryzacji nie dokonywano odkrywek materiałowych. Wykorzystano archiwalną dokumentacje dot. projektu dobudowy z 1988 r. w celu ustalenia wykorzystanych podczas prac materiałów oraz wcześniejszego wyglądu części pierwotnej domu.